Skip to content

SIA „Meža īpašnieku konsultatīvais centrs” (MĪKC) ir dibināts 1996.gadā. Kopš uzņēmuma pašiem pirmsākumiem tā darbiniekus raksturo spēja paskatīties uz lietām netradicionāli, drosme mainīt ierastās pieejas, prasme izmantot savu radošo potenciālu un ideju pārpilnību inovatīvu pakalpojumu attīstībai. Paveiktie darbi ir apliecinājums tam.

1999. gadā MĪKC ir pirmais privātais uzņēmums Latvijā, kas saņem Valsts Meža dienesta atļauju veikt neatkarīgu meža inventarizāciju.

2001. gadā MĪKC ir pirmais privātais uzņēmums Austrumeiropā, kas iegūst FSC® (Forest Stewardship Council) (FSC) mežu apsaimniekošanas grupas sertifikātu.

2002. gadā MĪKC izveido speciālo aviācijas darbu vienību – uzņēmums iegādājas divas vienmotora lidmašīnas un aprīko tās ar augstas izšķirtspējas digitālajām fotokamerām. Tiek uzsākta mežu aerofotografēšana, aerofotogrāfiju un ortofoto karšu izgatavošana.

2005. gadā MĪKC izveido stratēģisku partnerību ar Zviedrijas – Norvēģijas uzņēmumu grupu „FORAN Group”. Tiek nodibināts kopuzņēmums SIA „FORAN Baltic” un uzsākts mežsaimniecības pakalpojumu eksports uz Skandināvijas valstīm.

2006. gadā MĪKC iegādājas jaunu divmotoru lidmašīnu P68 Observer, kas tiek aprīkota ar jaunākās paaudzes lāzerskenēšanas sistēmu (LiDAR). Šajā pašā gadā uzņēmums atklāj vispārējās aviācijas lidlauku „Cēsis”. Sadarbībā ar Zviedrijas Aizsardzības izpētes aģentūras zinātniekiem aizsākas darbs pie aviācijā bāzēto attālās izpētes un interneta tehnoloģiju pārneses inovatīvu mežsaimniecības un vides pārvaldības pakalpojumu un produktu attīstībai.

2008. gadā MĪKC iegādājas modernākās aviācijā bāzētās attālās izpētes iekārtas Eiropā – jaunākās paaudzes lāzerskeneri un hiperspektrālo sensorsistēmu.

2009. gadā MĪKC sadarbībā ar FORAN Baltic sāk darbu pie jauna produkta – mežaužu vitalitātes novērtējuma, izmantojot ar aviāciju iegūtus kombinētus hiperspektrālos un lāzerskenēšanas datus.